Wejdź na stronę główną

 

Udogodnienia

ACSI sprawdza ponad 200 udogodnień i inne punkty zasługujące na uwagę na każdym kempingu. Możesz szukać według hasła wakacyjnego np. 'Wakacje na kempingu z psem' lub 'Kempingi dla niepełnosprawnych'. Możesz także filtrować pod względem udogodnień, które są ważne dla Ciebie, np. basen, położenie kempingu czy też okres otwarcia.

Przeczytaj więcej na następujące tematy:

  1. Udogodnienia wyróżnione grubą czcionką
  2. Obecność udogodnień
  3. Adres
  4. Klasyfikacja
  5. Osoby niepełnosprawne
  6. Kempingi na narty
  7. Okres otwarcia
  8. Cena orientacyjna
  9. Inspektorzy
  10. Nr telefonu/ Nr faksu

1. Udogodnienia wyróżnione grubą czcionką

Udogodnienia wyróżnione tłustym drukiem nie są uwzględnione w cenie noclegu. Należy więc za nie dodatkowo zapłacić. (Nie oznacza to, że udogodnienia nie wyróżnione tłustym drukiem są za darmo!)

2. Obecność udogodnień

Jeśli basen lub inne udogodnienie znajduje się tuż przy kempingu oraz z danych udogodnień mogą korzystać goście z kempingu, wtedy takie udogodnienie znajduje się na liście udogodnień danego kempingu. 

3. Adres

Niektóre kempingi są położone w bardzo małych wioskach, w oddalonych dolinach lub nad jeziorem. Może się więc zdarzyć, że w informacjach o tym kempingu nie został podany adres. Mimo to, każdy kemping posiada zawsze kod pocztowy oraz nazwę miejsca. Te dane wystarczą do np. korespondencji z danym kempingiem.

4. Klasyfikacja

ACSI nie przyznaje kempingom gwiazdek lub innych odznaczeń klasyfikujących. Podane ewentualnie odznaczenia zostały przyznane przez miejscowe władze. Gwiazdki nie zawsze mówią o jakości, ale świadczą o komforcie. Im więcej gwiazdek, tym więcej udogodnień, ale często także tym wyższa cena.

5. Osoby niepełnosprawne

Kemping z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych odpowiada normom ustalonym w porozumieniu z holenderską organizacją dla osób niepełnosprawnych. Takie kempingi posiadają w każdym razie specjalnie dostosowane toalety i prysznice lub ich kombinację. Poza tym, ACSI podaje czy taki kemping posiada także inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Kempingi dla niepełnosprawnych.

Dostępna jest także lista z 'Małymi kempingami' z odpowiednimi terenami kempingowymi, które mogą nazywać siebie Małe & Dobre. Podczas szukania zaznacz zarówno 'Małe kempingi' jak i 'Kempingi dla niepełnosprawnych'.

6. Kempingi na narty

ACSI oferuje dużo kempingów, które są otwarte także w zimie i wczesną wiosną.

Dla terenów kempingowych, które mogą nazywać siebie Małe & Dobre, została opracowana specjalna lista. Podczas szukania zaznacz zarówno 'Małe kempingi' jak i 'Kempingi na narty'.

7. Okres otwarcia

Niektóre kempingi mają inne niż podane przez nie wcześniej okresy otwarcia, szczególnie przed i po sezonie. Prosimy, aby Państwo wzięli ten fakt pod uwagę. Jednocześnie, może się zdarzyć, że poza sezonem nie wszystkie udogodnienia są dostępne. Radzimy więc Państwu skontaktować się z danym kempingiem dla uzyskania pewności.

8. Cena orientacyjna

Podane ceny są cenami wskaźnikowymi, mogą więc one różnić się od cen, które dany kemping faktycznie pobiera. Podane 2 rodzaje cen wskaźnikowych określają w przybliżeniu taryfy pobierane przez kempingi. 

Cena wskaźnikowa 1:  to w przybliżeniu cena za nocleg w sezonie letnim dla 2 osób dorosłych z samochodem i przyczepą kempingową, włącznie z prądem i taksą turystyczną. W tym wypadku koszty dodatkowych udogodnień nie są uwzględnione w cenie.

Cena wskaźnikowa 2:  to w przybliżeniu cena za nocleg w sezonie letnim dla 2 osób dorosłych z dwójką dzieci w wieku 6 i 9 lat, samochodem i przyczepą kempingową, włącznie z prądem i taksą turystyczną. Również w tym wypadku koszty dodatkowych udogodnień nie są uwzględnione w cenie.

Uwaga! Cena ta oparta została na cenie z roku poprzedzającego Państwa pobyt na danym kempingu (zanotowana podczas ostatniej wizyty inspektora). Jest to więc cena orientacyjna, według której nie można szczegółowo obliczyć kosztów wakacji. 

9. Inspektorzy

Jeśli znalazłeś interesujący kemping, znajdziesz tam także nazwisko i numer telefonu inspektora ACSI, który odwiedził ten kemping. Możesz zadzwonić do tego inspektora, jeśli chcesz więcej informacji na temat kempingu.

10. Nr telefonu/Nr faksu

To numer, pod który możecie Państwo dzwonić lub wysłać faks, kiedy znajdują się już Państwo na terenie kraju, w którym leży kemping. Jeśli znajdują się Państwo w innym kraju, niż ten, w którym leży kemping, to muszą Państwo wykręcić najpierw międzynarodowy kod wyjściowy ‘00’ (w Szwecji ‘009’), a następnie numer kierunkowy danego kraju.

Kraj Numer kraju  
Andora  376  i numer abonenta 
Austria  43  numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta 
Belgia 32 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Chorwacja   385  numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Czechy 420  numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta 
Dania 45 i numer abonenta
Estonia  372  numer międzystrefowy i numer abonenta 
Finlandia 358 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Francja 33 i numer abonenta bez 0
Grecja 30 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Hiszpania   34  numer międzystrefowy i numer abonenta 
Holandia 31 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Irlandia 353 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Litwa 370 numer międzystrefowy i numer abonenta 
Luksemburg 352 i numer abonenta
Niemcy   49  numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta 
Norwegia 47 i numer abonenta
Polska 48 numer międzystrefowy bez 0 lub 8 i numer abonenta
Portugalia 351 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Słowacja 421 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Słowenia 386 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Szwajcaria   41  numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta 
Szwecja 46 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Turcja   90 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Węgry 36 numer międzystrefowy bez 06 i numer abonenta 
Wielka Brytania  44 numer międzystrefowy bez 0 i numer abonenta
Włochy   39  numer międzystrefowy i numer abonenta 
Łotwa  371  numer międzystrefowy i numer abonenta  
 

Otrzymuj aktualne informacje o promocjach

Nasz newsletter obfituje w wiadomości, wskazówki oraz promocje ACSI oraz ogłoszenia troskliwie wybranych partnerów. Newsletter otrzymasz od ACSI maksymalnie 1 raz w tygodniu.

Twoje dane są bezpieczne i nie są przekazywane innym osobom