Wejdź na stronę główną

Nawigowanie na kemping

Nawigowanie na kemping

Podczas korzystania z systemu nawigacyjnego niezbędne są współrzędne GPS kempingów. Dlatego też na stronie Eurocampings widnieją współrzędne GPS przy każdym kempingu. Współrzędne można pobrać na dany kraj za darmo na koncie My ACSI. Nasi inspektorzy zmierzyli współrzędne przy wjeździe na kemping, więc na pewno go znajdziesz!

Na stronie ACSI Eurocampings możesz także łatwo korzystać z planowania trasy oferowanego przez Google. A dla tych, którzy korzystają jeszcze z atlasów drogowych podajemy opis ostatnich kilometrów na kemping. Jest to bardzo praktyczne, bowiem nie każdy kemping leży przy głównej drodze.

Pobieranie współrzędnych GPS

Współrzędne GPS wszystkich kempingów w danym kraju można bardzo łatwo pobrać (tylko w języku angielskim) wykonując następujące czynności:

  1. Zaloguj się na koncie My ACSI na stronie ACSI Club ID. Jeśli nie masz jeszcze konta, musisz je najpierw założyć.

  2. Kliknij zakładkę ‘GPS’.
  3. Sprawdź, czy Twój system nawigacyjny jest prawidłowo ustawiony. Jeśli tak nie jest, zmień to pod zakładką ‘My Profile’.

  4. Wybierz kraj.
  5. Kliknij następnie przycisk ‘Eurocampings’.
  6. Współrzędne GPS zostaną automatycznie pobrane przez Twój komputer. Aby je umieścić na systemie nawigacyjnym najlepiej jest zajrzeć do instrukcji obsługi* danego systemu nawigacyjnego.

* Uwaga! ACSI nie oferuje (telefonicznej) pomocy w zakresie działania twojego systemu nawigacyjnego oraz przesyłania danych na twój system nawigacyjny. W instrukcji obsługi twojego systemu nawigacyjnego (TomTom, Garmin, Snooper) opisane jest dokładne działanie. Jeśli masz pytania lub natykasz się na problemy w związku z implementacją danych radzimy skontaktować się z fabrykantem twojego systemu nawigacyjnego.
Pobieranie współrzędnych GPS
 

Ustawianie współrzędnych GPS odręcznie

Współrzędne GPS widnieją zarówno w przewodniku jak i na stronie internetowej w stopniach, minutach i sekundach. W ten sposób można odręcznie wprowadzić współrzędne do systemu nawigacyjnego. Sprawdź czy Twój system nawigacyjny jest także ustawiony na stopnie, minuty i sekundy. Przed pierwszą cyfrą stoi N. Przed drugą cyfrą stoi E lub W.

Współrzędne GPS nie mogą być bez pozwolenia ACSI wykorzystywane w celach komercyjnych.

Opis trasy na kemping

Nie wszystkie systemy nawigacyjne ustawione są na zestaw samochodu z przyczepą. Dlatego też w przewodniku i na stronie internetowej zawsze znajdziesz opis ostatnich kilometrów na kemping. Uważaj także na tablice informacyjne, ponieważ najkrótsza droga nie jest zawsze najłatwiejsza!

Google Routeplanner

Pod zakładką ‘Dane kontaktowe’ na stronie internetowej można przy każdym kempingu także bezpośrednio zaplanować trasę z pomocą Google routeplanner. Kliknij link i podaj punkt wyjazdu.

ACSI Europa Aplikacja

Poszukiwanie kempingu w drodze?

Skorzystaj z aplikacji ACSI Europa! Wypróbuj ją za darmo.

itunes.apple.com Google Play Czytaj więcej o aplikacji